22 grudnia 2016

Bieżnik wielkanocny

 Taki właśnie szalony temat jak WIELKANOC  pojawił się tuż przed Bożym Narodzeniem na jednej z grup na facebooku >PARK MASZYN<  Był to konkurs zorganizowany przez Wytwórnię Śliczności, który polegał na uszyciu pracy o tematyce wielkanocnej.
 Początkowo myślałam, że nie wezmę w nim udziału, ponieważ nie znalazłam w szafie żadnych tkanin o tematyce wielkanocnej, poza wiosennymi jednolitymi pastelami. Będąc jednak przypadkiem w czeskim sklepie z tkaninami odkryłam na dolnej półce przywalony innymi tkaninami świetny kupon w kolorowe jajeczka. Wiedziałam, że muszę go mieć! Pani sprzedawczyni popatrzyła na mnie zdziwionym wzorkiem, jakby coś mi się pomieszało, bo to przecież nie te święta, ale to nie miało znaczenia, popędziłam z kuponem do domu i zaczęłam kombinować jak go wykorzystać w temacie pracy. Czasu miałam niewiele, więc decyzja była szybka - uszyję poduszkę, bo to najszybciej i najprościej. Wydrukowałam sobie bloczek PP (bardzo lubię tę technikę) a zestaw tkanin z których będę szyła uwieczniłam na zdjęciu:
Pokroiłam drobne elementy:
i uszyłam bloczek:
Niestety, w pospiechu nie popatrzyłam na skalowanie druku i bloczek okazał się za duży...
 miał na surowo 41cm, czyli ciut za dużo, na tradycyjną poduszkę, bo gdzie jeszcze ramka? Co z tym fantem zrobić? Zaczęłam kombinować z pozostałymi tkaninami, podkładałam i mieszałam różne wersje kolorystyczne... w końcu najbardziej spasowała mi ta poniżej i stwierdziłam, że powstanie z tego bieżnik na stół:

po zszyciu otrzymałam taki panel o wymiarach ok 75cm

a to już efekty końcowe:Szczęśliwym trafem bieżnik zajął pierwsze miejsce w konkursie a ja stałam się szczęśliwą posiadaczką tej oto maszyny:


Chciałam jeszcze raz podziękować organizatorom za świetną  zabawę i za tak wspaniałe wyróżnienie.

3 komentarze:

 1. wow! Dorotka gratulacje! nie dowierzałam tematowi trochę ;) bo święta ni te tuż tuż ;) ale sama myślę o wielkanocnych bieżnikach od jakiegoś czasu :) śliczny bieżnik no i super nagroda!

  OdpowiedzUsuń
 2. gratulacje:) temat niezwykły ale bieżniczek bardzo ładny, muszę pamiętać przy następnych świętach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do you need free Twitter Re-tweets?
  Did you know that you can get them AUTOMATICALLY AND TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...